PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30984}

Kosiarz umysłów 2: Ponad cyberprzestrzenią

Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace
3,8 1 634
oceny
3,8 10 1 1634
Kosiarz umysłów 2: Ponad cyberprzestrzenią
powrót do forum filmu Kosiarz umysłów 2: Ponad cyberprzestrzenią

Pomijając przeróżne dyskusje na temat tego, czy kontynuacja była potrzebna czy nie - ciekawi
mnie jedno. Skoro już jest to kontynuacja, to nie rozumiem chyba nawiązania początku drugiej z
końcem pierwszej części. Jak ktoś może wytłumaczyć mi, jak to jest, to będę wdzięczna. :) No,
chyba, że robiąc dwójkę, nie pomyślano za bardzo nad końcówką jedynki. ;) W każdym razie Jobe
gdzieś tam mówi, że gdy połączy się z siecią, to "rozdzwonią się telefony na całym świecie", czy
coś takiego. No i na końcu, gdy Angelo wychodzi z Peterem i jego mamą z domu, dzwoni telefon,
po czym jest scenka, że nagle wszędzie dzwonią telefony. Rozumiem przez to, że Jobe
całkowicie wniknął do tej sieci i tam już został, a dopowiedzieć sobie można, że po zakończeniu
filmu opanował sobie cały świat, czy jak to tam można ująć. Jeśli coś pokręciłam lub źle
powiedziałam, to proszę mnie upomnieć, bo nie jestem zbyt lotna w te klocki. :P W każdym razie
zapanował nad wszystkimi komputerami. No i jeszcze to ciało, które dosłownie sypało się w
rękach Angelo, gdy do niego podszedł. A więc jak to wszystko ma się do części drugiej, gdzie na
początku zostaje znalezione ciało Jobe'a w dość dobrej formie - w porównianiu oczywiście do
ciała z końcówki części pierwszej - i okazuje się, że jest wśród żywych, a w cyberprzestrzeni
wcale nie? Strasznie zamotałam, ale mimo wszystko mam nadzieję, że ktoś mi odpowie. :)
Chyba, że tak jak sądzę - nikt, kto pracował nad drugą częścią, nie wziął pod uwagę zakończenia
pierwszej. ;)

ocenił(a) film na 1
m4d214

W tym filmie nie ma odrobiny sensu, więc niepotrzebnie się zastanawiasz! Bzdura na bzdurze bzdurę pogania.
O ile "jedynka" była całkiem przyzwoita, to "dwójka" jest całkowitą porażką. Szkoda czasu na szukanie tutaj logiki.

P.S. Moja ocena - wbrew temu, co widać po lewej - to 1. Bo zera nie ma. Po prostu przypadkiem kliknęło mi się 3, a edytować tego zdaje się nie można.

ocenił(a) film na 1
ira_fish_1

(A jednak można :) )

ocenił(a) film na 6
ira_fish_1

No ale właśnie od razu na wstępie zaznaczyłam, że pomijam rozmyślania nad sensem kontynuacji. :P I dalej czekam na odpowiedź. :D

ocenił(a) film na 1
m4d214

Jobe w ostatniej chwili ucieka z Chirona. Od tego zaczyna się "dwójka".
Wydawałoby się logiczne, że jakoś egzystuje w sieci, chociaż nie bardzo wiadomo jakiej - telefony się rozdzwoniły, ok. W 1992. na świecie było 26 serwerów i milion komputerów, większość (chyba) komunikowała się przez linie telefoniczne. To chyba na tych serwerach się "zainstalował" :)
Ale jak jego ciało się zrekonstruowało i to po totalnej rozpierdusze? No.... to jest Wielka Tajemnica Wiary: wiary scenarzystów w zidiocenie widzów :D Ewentualnie - własnie do scenariusza zaangażowano idiotów.

ocenił(a) film na 2
ira_fish_1

Drukarka 3D. xD

ocenił(a) film na 1
m4d214

Twórcom "dwójki" chyba nie chciało się obejrzeć nawet pierwowzoru. ;)

ocenił(a) film na 2
szybki1244

w nawias to "twórcom" weź ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones